Skupienie sióstr zakonnych Archidiecezji Białostockiej - 07 kwietnia 2019

07 kwietnia 2019 r. w domu sióstr Pasterzanek przy ul. Orzeszkowej 5 w Białymstoku, odbyło się comiesięczne skupienie sióstr zakonnych Archidiecezji Białostockiej. Skupienie poprowadził o. Feliks Kubicz werbista z Kleosina wraz z siostrą referentką Anną Galewską szarytką. Frekwencja dopisała! Na spotkaniu było około czterdziestu sióstr z różnych zgromadzeń. 

Skupienie było poświęcone o. Marianowi Żelazkowi SVD, który swoje kapłańskie życie poświęcił służbie trędowatym
w Indiach. Osobę i posługę o. Mariana wspaniale przybliżył jego współbrat, prowadzący spotkanie o. Feliks.  W tym celu posłużył się wyświetlonym filmem ,,Miłość bez granic”, własnym świadectwem oraz zdjęciami i rozdanymi folderkami. Ważnym punktem prezentacji było pokazanie butów o. Mariana, w których chodził wiele lat czyniąc miłosierdzie pogardzanym i odepchniętym, cierpiącym na trąd Hindusom.

Ojciec Marian już za życia uważny za świętego poruszył serca także sióstr przybyłych na spotkanie, z niektórych oczu popłynęły łzy wzruszenia.

Po prezentacji zgromadzeni na skupieniu, udali się do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której odśpiewano "Gorzkie żale".  Skupienie zakończyła Msza święta.

                                                                                                                                S. Monika pasterzanka